| 06/24/2018 - يكشنبه 3 تير 1397
Menu

خبر

مراسم 14 خرداد با حضور پرشور مردم در حرم مطهر امام راحل برگزار شد بیست و هشتمین سالروز ارتحال امام خمینی (ره) با حضور پرشور مردم برگزار شد
Created by ravabet1 on 06/06/2017 10:47:26 ق.ظ

  به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(سلام الله علیها) مردم مومن و روزه دار از استان های مختلف از جمله تهران، قم، سمنان، البرز و قزوین در این مراسم حضور داشتند.


مراسم 14 خرداد با حضور پرشور مردم در حرم مطهر امام راحل برگزار شد

بیست و هشتمین سالروز ارتحال امام خمینی (ره) با حضور پرشور مردم برگزار شد

 

 

  به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(سلام الله علیها) مردم مومن و روزه دار از استان های مختلف از جمله تهران، قم، سمنان، البرز و قزوین در این مراسم حضور داشتند.

مردم سایر استان های به علت برگزاری این مراسم در ماه مبارک رمضان توفیق حضور برنامه ریزی شده نیافتند.شخصیت های مختلف سیاسی از جمله روسای سه قوه، اعضای کابینه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله حاضران این مراسم بودند.

   مراسم ارتحال امام از ساعت ١٨ و ١٠ دقیقه با قرائت قرآن توسط قاری بین المللی سعید پرویزی و سپس مداحی سید مجید بنی فاطمه آغاز شد.بر خلاف سال های گذشته حجت الاسلام سید حسن خمینی پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب سخنرانی نکردسخنرانی رهبر معظم انقلاب که بیش از یک ساعت به طول انجامید از ساعت ١٨ و ٢٠ دقیقه آغاز شد.رهبر معظم انقلاب امروز و در این مراسم در فرازهایی از بیانات خود گفتند: ببینید وقاحت دشمن ما تا کجاست! رئیس‌جمهوری آمریکا در یک نظام قبیله‌ای عقب‌مانده‌ منحطِ محض در کنار رئیس قبیله می‌ایستد و رقص شمشیر می‌کند؛ آن‌وقت به 40میلیون رأی ملت ایران در یک انتخابات آزاد ایراد می‌گیرد.

  رهبر انقلاب همچنین امروز در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی(رحمت الله علیه) فرمودند: نام امام گره‌گشا است؛ علاوه بر اینکه اصول امام یک اصول تمام‌نشدنی و کهنه‌نشدنی است. بنابراین امروز هم شعار «عدالت اجتماعی و اقتصادی»، شعار "استقلال"، شعار «آزادی»، شعار «مردم‌سالاری» و شعار «جداشدن از چنبره‌ی آمریکا» برای جوان‌های ما جذاب است.

ما البته در برخی از این شعارها انصافا عقب هستیم. ما در مورد عدالت اجتماعی عقبیم، در مورد تحقق برخی از مبانی و اصول اسلامی عقب‌ماندگی داریم؛ این را انکار نمی‌کنیم. اما همت ما و هدف ما و آرمان ما همین است.
این برای نسل جوان جذاب است؛ بلکه برای نسل جوان کشورهای دیگر به‌خصوص کشورهای اسلامی جذاب است؛ این قدرت بسیج‌کنندگی انقلاب است.

من این را می‌خواهم بگویم: مسئولان کشور، فعالان سیاسی کشور، از این قدرت بسیج‌کنندگی انقلاب غفلت نکنند. این نعمت بسیار بزرگی است.

 در پایان؛ مراسم نماز جماعت مغرب و عشا و افطار و پذیرایی از روزه داران پس از اذان در صحن های مختلف از جمله صحن حاج آقا مصطفی و صحن شرقی حرم برگزار شد.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید