| 05/26/2018 - شنبه 5 خرداد 1397
Menu

خبر

عضو شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از بهشت زهرا(سلام الله علیها): بهشت زهرا(سلام الله علیها) یک پایگاه بزرگ فرهنگی است
Created by ravabet1 on 13/12/2017 10:21:05 ق.ظ

یک عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از بهشت زهرا (سلام الله علیها) بازدید کرد.


عضو شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از بهشت زهرا(سلام الله علیها):

بهشت زهرا(سلام الله علیها) یک پایگاه بزرگ فرهنگی است

 

یک عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از بهشت زهرا (سلام الله علیها) بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(سلام الله علیها)دکتر سعید خال در این بازدید پس از ارائه گزارش عملکرد مجموعه و دوره جدید مدیریت بهشت زهرا(سلام الله علیها)خاطر نشان کرد: «با توجه به آموزه های دین اسلام نیاز است شهروندانی مرگ آگاه و مرگ اندیش داشته باشیم.زیرا این موضوع به ارتقاء کیفیت  زندگی شهروندان کمک می کند.با همین هدف  کتابخانه این آرامستان را راه‌اندازی کرده و تصمیم داریم آن را به یک مرجع کامل در مورد آرامستان‌ها و مقوله مرگ پژوهی تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: طرح شبکه تطهیرکننده‌های داوطلب را با هدف ترویج کار داوطلبانه راه‌اندازی کردیم و افراد را آموزش می‌دهیم که در موارد خاص و مواقع بحرانی بتوانند خود تطهیر را انجام دهند.

الهام فخاری با تقدیر از فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و خدمات رسانی به شهروندان توسط سازمان بهشت زهرا(سلام الله علیها) گفت: «کار شما ساده نیست و اگر این سیستم منظم که طراحی کردید، نباشد یا دچار وقفه‌ای شود نقش آن در زندگی روزمره شهروندان مشخص می‌شود.

عضو فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران  افزود: متاسفانه در حال حاضر یک آرامستان مرکزی داریم که باید به شهر تهران با جمعیت 10میلیونی با انواع مشکلات و تنوع مراجعه‌کنندگان خدمات‌رسانی کند».

وی با بیان این که با مرگ آشنایی نداریم و برای آن آموزش ندیده‌ایم، افزود: «از جمله شغل‌هایی که  کمتر مورد توجه قرار گرفته، مشاغلی است که با سوگ سر و کار دارند. رفع و رجوع تطهیر از یک سو و تنش‌ خانواده‌های داغدار (با غم و اندوهی که دارند) از سوی دیگر فشار روانی خاصی را به تطهیرکنندگان و کارکنان آرامستان وارد می‌کند. باید انصاف داشته باشیم و به طور ویژه به همکاران شما در بخش تطهیر نگاه کنیم. در فضایی که سخت و مملو از غم و سوگ است فعالیت می‌کنند و دشواری فیزیکی وجود دارد به همین سبب باید شرایطی فراهم شود که بتوانند از یک روانشناس یا مشاور کمک بگیرند و تصمیم‌ ارزنده‌ای است که برنامه‌ریزی شده بخش روانشناسی این آرامستان را راه‌اندازی کنید، در این راستا می‌توانید با دانشگاه‌ها و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره همکاری تدارک دیده شود و مشاوره همکاری تدارک دیده شود».

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه تاکید کرد: «با توجه به این که مردم ما با مقوله مرگ آشنایی کاملی ندارند و فاصله میان مرگ و زندگی به طور مصنوعی افزایش یافته، در مواجه با مرگ یکی از عزیزانشان در شوک فرو می‌روند و گاهی پذیرش آن برایشان نشدنی است. بنابراین اگر خدمات روانشناسی به سوگواران ارائه شود بسیار مشکلات روانی آنها کاهش خواهد یافت. در این میان باورهای کلیشه‌ای که در مورد روانشناسی وجود دارد هم اصلاح می‌شود و مردم با شناختی که از کار روانشناسان به دست می‌آورند، ترغیب می‌شوند در مشکلات روان‌شناختی و اجتماعی خود از این خدمات تخصصی استفاده کنند».

فخاری با تقاضای رسیدگی به آرامگاه‌های شخصیت‌های برجسته، افزود: «به نظر من آرامستان‌ها می‌توانند به پایگاه فعال فرهنگی تبدیل شود و این اقدام در مورد آرامستان‌های قدیمی‌ هم صدق می‌کند. برای نمونه سزاوار نیست که شخصیت‌های تاریخی انقلاب مشروطه در تهران آرامگاهی نابسامان داشته باشد و هموطنان آذری زبان ما در مورد وضعیت آرامگاه شهدای تبریزی مشروطه اظهار نگرانی کنند. نباید شرایط طوری باشد که توجه و احترام آرامگاه شخصیت‌های برجسته ما در تهران از احترام چهره‌های ایرانی در کشورهای دیگر کم‌تر باشد».

رئیس شورای استان تهران با اشاره به آرامستان تخت فولاد در اصفهان تاکید کرد: «این آرامستان به صورت مرکز تاریخ پژوهی ارزنده تبدیل شده و فقط فضای یک آرامستان را ندارد بلکه به صورت یک جایگاه فرهنگی با واقع‌بینی نسبت به ادوار تاریخی درآمده است

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(سلام الله علیها)، در ادامه این بازدید الهام فخاری به همراه دکتر سعید خال سرپرست سازمان بهشت زهرا(سلام الله علیها) با بانوان تطهیرکنندگان دیدار کرد و در جریان فعالیت و خواسته‌های آنها قرار گرفت.

سپس در قطعه شهدا حاضر شد و نسبت به شهدای دولت، سرداران شهید، مادران شهید و مرحوم آیت‌ا... سیدمحمود طالقانی با قرائت فاتحه‌ و نثار گل ادای احترام کرد.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید