| 05/26/2018 - شنبه 5 خرداد 1397
Menu

خبر

بازدید رئیس کمیته برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر از بهشت زهرا (س) / مجید فراهانی : بهشت زهرا(س) می تواند یکی از جاذبه های گردشگری تهران باشد
Created by ravabet1 on 11/01/2018 12:56:26 ب.ظ


 دکتر مجید فراهانی رئیس کمیته برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از بخش های مختلف سازمان بهشت زهرا(س) و شهرداری حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) از نزدیک با خدمت رسانی به شهروندان در مجتمع عروجیان آشنا شد.


بازدید رئیس کمیته برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر از بهشت زهرا (س) /

 مجید فراهانی : بهشت زهرا(س) می تواند یکی از جاذبه های گردشگری تهران باشد


   دکتر مجید فراهانی رئیس کمیته برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از بخش های مختلف سازمان بهشت زهرا(س) و شهرداری حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) از نزدیک با خدمت رسانی به شهروندان در مجتمع عروجیان آشنا شد.

  به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت­زهرا(س) ایشان در ابتدای جلسه  گفت : درآمد سازمان بهشت زهرا(س) تنها نباید از طریق فروش قبور باشد. مدیریت سازمان بهشت زهرا(س) می تواند از طریق ایجاد برنامه نویسی در خصوص هوشمند سازی امور کفن و دفن خدمات خود را به مردم ارائه دهد و همچنین با استفاده از ظرفیت نذورات و وقف مردم در داخل و خارج از کشور منابع درآمدی خوبی برای این سازمان تعریف کند.

ایشان در ادامه افزود : در فرهنگ اصیل ایرانی - اسلامی مرگ و زندگی همیشه در کنار هم آمده و پایان زندگی دنیوی، آغاز حیات ابدی است. همچنین ایشان یادآور شد: محیط بهشت زهرا(س) باید از حالت افسرده و غمناک به یک محیط پویا، شاداب و سرزنده تبدیل شود و بهشت زهرا(س) می تواند به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری باشد.

در ادامه ی این جلسه دکتر سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر امام خمینی (ره) به ارائه گزارشات مربوط به امور شهروندی و همچنین امور فرهنگی پرداخت. ایشان در این جلسه اظهار داشت : خدمت رسانی به شهروندان داغدار و تکریم ارباب رجوع از مهم ترین و اولویت دارترین رسالت های این سازمان است .

 سعید خال ضمن اشاره به جایگاه معنوی بهشت زهرا(س) در خصوص قرار داشتن قطعات مطهر شهدا و همچنین همجواری با حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت : نگاه ما در دوره جدید مدیریت شهری نگاه فرهنگی است . نگاه فرهنگی توأم با رویکرد امید ، مشارکت و شکوفایی برای شهر تهران و شهروندان آن.

 شهردار حرم مطهر امام خمینی (ره) ضمن تشریح عملکرد این سازمان در بخش های تخصصی کفن و دفن و اقدمات فرهنگی و اجتماعی با رویکرد جدید مدیریت شهری پرداخت و گفت: سازمان بهشت زهرا(س) روزانه به 150 تا 200 خانواده داغدار تهرانی خدمات کفن و دفن ارائه می دهد و در این راه پرسنل شریف این سازمان با صداقت تمام مشغول خدمت رسشانی هستند.

ایشان در ادامه یادآور شد سازمان بهشت زهرا(س) برای شهروندانی که توانایی پرداخت هزینه های کفن و دفن را ندارند، این خدمات را به صورت رایگان انجام می دهد.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) به وجود 90 مباشر در جهت تکریم ارباب رجوع و همراهی خانواده ها داغدار تهرانی از ابتدای کار کفن و دفن تا پایان کار اشاره کرد و ابراز داشت: روزانه 60 مباشر به طور میانگین سه خانواده داغدار تهرانی را از ابتدای کار تا پایان دفن همراهی می کنند.

  گفتنی است دکتر سعید خال در راستای موضوع مشارکت شهروندی به تأسیس کانون تطهیر کنندگان داوطلب اشاره کرد و گفت : کانون تطهیر کنندگان داوطلب سازمان بهشت زهرا(س) به عنوان نهادی خدماتی و فرهنگی که ظرفیت عظیمی در مواقع بحرانی شهر تهران دارد مورد استقبال بی نظیر شهروندان به ویژه نخبگان، هنرمندان و ورزشکاران قرار گرفته است.

ایشان افزود : این کانون در حال حاضر 800 عضو دارد و 600  نفر از اعضای این کانون دوره های آموزشی را طی کرده و کارت مخصوص تطهیر کننده داوطلب را دریافت کرده اند و به صورت عضو فعال و با برنامه ریزی مشخص به صورت افتخاری و بدون چشم داشت مادی در سالن های تطهیر مردانه و زنانه به شهروندان تهرانی خدمات رسانی می کنند. خال در خصوص ثبت نام در کانون تطهیر کنندگان افتخاری سازمان بهشت زهرا(س) ابراز داشت: کسانی قصد دارند در این کانون ثبت نام کنند می توانند از طریق سایت سازمان بهشت زهرا(س) در فضای مجازی و یا به صورت حضوری با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی به سازمان بهشت زهرا(س) مراجعه کنند و در این امر خدا پسندانه مشارکت نمایند.

شایان ذکر است دکتر مجید فراهانی ضمن عضویت در کانون تطهیر کنندگان داوطلب با اهداء گل و نثار فاتحه به مقام بلند امام راحل و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ، از مقام ایشان تجلیل کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید