| 10/19/2018 - جمعه 27 مهر 1397
Menu

خبر

در مراسم درختکاری حرم مطهر حضرت امام(ره) انجام شد: مادران شهدا درخت ایثار کاشتند/ کاشت 2100 درخت به یاد شهدای مدافع حرم کشور
Created by ravabet1 on 05/03/2018 03:42:09 ب.ظ


کاشت 2100 اصله نهال به یاد شهدای مدافع حرم سراسر کشور در حرم امام خمینی(ره) با حضور مادران شهدا، مهندس محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، مهندس مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و دکتر سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر امام(ره)  انجام شد.


در مراسم درختکاری حرم مطهر حضرت امام(ره) انجام شد:

مادران شهدا درخت ایثار کاشتند/

کاشت 2100 درخت به یاد شهدای مدافع حرم کشور

 

کاشت 2100 درخت به یاد شهدای مدافع حرم سراسر کشور در حرم امام خمینی(ره) با حضور مادران شهدا، مهندس محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، مهندس مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و دکتر سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر امام(ره)  انجام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، دوشنبه مورخ 14 اسفند 1396 در هفته منابع طبيعي و درختکاري مراسمی با هدف کاشت 2100 درخت به یاد شهدای مدافع حرم سراسر کشور و با حضور جمعی از مادران شهدا، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، معاون خدمات شهری شهرداری تهران، مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران با نام درخت ایثار در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.

محسن هاشمی رفسنجانی در این مراسم گفت: در ابتدای انقلاب در تهران تنها 75 بوستان وجود داشت که 3 هزار هکتار فضای سبز از گذشته برای آن در نظر گرفته شده بود که امروز هر چند بخشی از باغات تهران از بین رفته و جای خود را به برج ها و اماکن تجاری داده است، نباید فراموش کنیم که بیش از 2 هزار و 200 پارک در تهران داریم و فضای سبز پیرامونی تهران به 40 هزار هکتار رسیده است. با هزار و 200 هکتار فضای سبز پیرامونی تهران که فردا توسط رئیس جمهور افتتاح می شود، کمربند سبز پیرامون تهران به 41 هزار هکتار می رسد.

وی با اشاره به اینکه تهران باید براساس برنامه 5 ساله دوم در سال 97، 17 مترمربع سرانه فضای سبز داشته باشد، گفت: فکر می کنیم با تلاش معاونت خدمات شهری به این میزان برسیم به طوری که در حال حاضر سرانه فضای سبز تهران از مرز 15 مترمربع گذشته است.

هاشمی در ادامه با اشاره به توجه ویژه رهبری به فضای سبز و دستورات ویژه ایشان در این حوزه گفت: با توجه به اینکه شورای جدید شهر تهران براساس آرای حداکثری مردم انتخاب شد و اعضا باید 4 سال آینده را سرلوحه کار خود قرار دهند و نسبت به این وظیفه خود در حوزه فضای سبز شهر تهران می کوشند.

گفتنی است مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) در ابتدای این مراسم سخنانش را با خوش آمد گویی به مهمانان و همچنین خانواده های معظم شهدا برای کاشت 2100 درخت به یاد 2100 شهید مدافع حرم سراسر کشور که به تعبیر ایشان سرو قامتان این مرز و بوم اند آغاز کرد.

وی در ادامه به توصیف مقام والای شهدا و مادران شهدا و همچنین برنامه هایش برای افزایش فضای سبز سازمان بهشت زهرا(س) خبر داد و با درود فرستادن به روح رهبر کبیر انقلاب و یار ایشان آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) به سخنانش پایان داد.

در ادامه مراسم مادران شهدا، مهمانان و مسولین 2100 درخت را به یاد شهدای مدافع حرم کشور کاشتند.


 

 

 

 

 

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید