| 06/19/2018 - سه شنبه 29 خرداد 1397
Menu

خبر

دریافت وجه بابت فروش قبر آرامستان گرگان ممنوع شد
Created by barjasteh on 21/01/2011 09:57:56 ق.ظ

گرگان - خبرگزاری مهر: شهردار گرگان اعلام کرد: با پیگیریهای این نهاد، دفن اموات در آرامستان گرگان به غیر از بقعه و شبستان امامزاده عبدالله رایگان است و دریافت وجه بابت فروش قبر در این آرامستان ممنوع شد گرگان - خبرگزاری مهر: شهردار گرگان اعلام کرد: با پیگیریهای این نهاد، دفن اموات در آرامستان گرگان به غیر از بقعه و شبستان امامزاده عبدالله رایگان است و دریافت وجه بابت فروش قبر در این آرامستان ممنوع شد.

گرگان - خبرگزاری مهر: شهردار گرگان اعلام کرد: با پیگیریهای این نهاد، دفن اموات در آرامستان گرگان به غیر از بقعه و شبستان امامزاده عبدالله رایگان است و دریافت وجه بابت فروش قبر در این آرامستان ممنوع شد.
به گزارش خبرگار مهر در گرگان، ابراهیم کریمی عصر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران در گرگان افزود: با توجه به اینکه پلاک یک فرعی از 1494 اصلی نبش یک ثبت گرگان در مالکیت شهرداری قرار دارد شهرداری به جهت حمایت و کمک به اوقاف و هیئت امنای امامزاده در سنوات گذشته توافقاتی را  به عمل آورده که راه دسترسی از خیابان امامزاده و بقعه و شبستان را در اختیار دو مرجع مذکور قرار دهد تا نسبت به مدیریت امامزاده اقدام کند.

وی اظهار داشت: لیکن پس از شکایت عدیده مردمی مبنی بر فروش قبر توسط اوقاف و هیئت امنا در پلاک متعلق این اداره، شهرداری پس از پیگیری هایی که از طریق مراجع قضایی بعمل آورده دستور توقف فروش قبر توسط هیئت امنا و اوقاف را اخذ کرده و از این به بعد شهروندان گرگانی برای دفن اموات در آرامستان به جز در محل بقعه و شبستان امامزاده عبدالله هزینه ای نمی پردازند.
 
وی افزود: جز مبالغی که برای غسل اموات آن هم برای تهیه ملزومات مورد استفاده از قبیل کافور و کفن و... باید پرداخته شود مبلغی برای هزینه قبر از شهروندان دریافت نمی شود.
 
وی در ادامه از همشهریان خواست در صورت پرداخت وجه بابت قبر از تاریخ 15/9/ 89،  مراتب شکایت خود را به دفتر حقوقی شهرداری گرگان اعلام کنند.
 
کریمی بیان داشت: در رای دادگاه که با پیگیری های مستمر واحد حقوقی شهرداری با مدیریت حسین شمسی بوده  آمده است: در خصوص درخواست شهرداری گرگان به طرفیت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گلستان و هیئت امناءامامزاده عبداله گرگان به خواسته صدور دستور موقت مبنی بر توقیف عملیات اوقاف و هیئت امنای امام زاده عبداله مبنی بر تسطیح و فروش قبر، نظر به اینکه مطابق تبصره 6 ماده 96 قانون شهرداری ها گورستانهای عمومی در مالکیت شهرداری است و مداخله بقیه اشخاص در مورد اداره یا فروش این مکانها خلاف حقوق عمومی یا شهرداری است.
 
شهردار گرگان اظهار داشت: لذا دادگاه با استناد به ماده 310 قانون آیین دادرسی مدنی دستور موقت مبنی بر توقف عملیات اجرایی هیئت امنای امامزاده عبداله و اوقاف مبنی بر تسطیح و فروش قبر به شهروندان را صادر و اعلام می کنید.
به گفته وی، قرار صادره فوری بوده و حتی قبل از ابلاغ اجرا است و مستقلا قابل اعتراض نبوده بلکه به تبع اصل موضوع قابل اعتراض است.

print
rating
  نظرات