04/24/2019 - چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398

جانشین شهردار در شورای هماهنگی مدیریت بحران در دیدار با دکتر سعید خال: بهشت زهرا(س) تجربیات مناسبی در حوزه مدیریت اجساد در مواقع بحرانی دارد/

1397/5/1 158 بهشت زهرا rating
image


احمد صادقی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و دکتر سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام(ره) پیرامون بررسی نیازهای شاخه تدفین در مدیریت بحران و حوادث دیدار و گفتگو کردند.

جانشین شهردار در شورای هماهنگی مدیریت بحران در دیدار با دکتر سعید خال:
بهشت زهرا(س) تجربیات مناسبی در حوزه مدیریت اجساد در مواقع بحرانی دارد/


احمد صادقی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و دکتر سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام(ره) پیرامون بررسی نیازهای شاخه تدفین در مدیریت بحران و حوادث دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، دکتر سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) در جریان بازدید رییس و مدیران سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت علی رغم اینکه: هنوز مدل خاصی برای پاسخگویی به نیازهای زمان زلزله در کشور طراحی نشده است اما این موضوع و سایر نیازها در کمیته انتقال و تدفین کارگروه مربوطه در شورای هماهنگی مدیریت بحران تهران و توسط سازمان بهشت زهرا(س) در حال بحث و بررسی است و ما در این سازمان توانسته ایم گام های موثری در این زمینه برداریم.
وی همچنین به ساخت مجموعه ای ویژه برای کفن و دفن در شرایط اضطراری با عنوان پایگاه مدیریت بحران و نیز پیش بینی 15 هزار قطعه قبر آماده برای استفاده در شرایط مواجهه با تلفات وسیع ناشی از سوانح و حوادث بزرگ اشاره کرد و گفت: مجموعه ویژه کفن و دفن اضطراری در قالب دو دستگاه سوله و برخوردار از محل ذخیره اقلام مورد نیاز بنا شده که به زودی پس از تجهیز با حضور شهردار تهران افتتاح می شود.
وی تصریح کرد: با این حال ظرفیت کفن و دفن در بهشت زهرا(س) محدود است و در شرایط اضطراری یکی از پیشنهادای ما این است که باید از چهار نقطه از پیش طراحی شده پیرامون شهر برای کفن و دفن جان باختگان احتمالی سوانح بزرگ استفاده کرد و بهشت زهرا(س) آمادگی دارد با توجه به تجربه ارزشمندی که در این زمینه دارد به عنوان پیگیر اصلی این کار انجام وظیفه نماید.
مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) همچنین از تشکیل کانون تطهیرکنندگان داوطلب برای تدفین در شرایط اضطراری تحت عنوان "کانون تطهیر کنندگان داوطلب" با مشارکت و همکاری گروه های مرجع از جمله هنرمندان، روحانیون و شخصیت های فرهنگی و اجتماعی خبر داد وگفت: مسائل مربوط به این حوزه در کارگروه مربوطه در شورای هماهنگی مدیریت بحران در دست بررسی قرار دارد و ما امید داریم تا بتوانیم با مشارکت شهروندان این مسائل را به سرانجام برسانیم.
همچنین دکتر احمد صادقی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، پیش بینی سناریوهای مختلف رویارویی با سوانح طبیعی و حوادث را برای تمامی سازمان های خدمات رسان حوزه مدیریت شهری از جمله سازمان بهشت زهرا(س) ضروری خواند و گفت: سوانح بزرگ همچون زلزله ممکن است دهها سال رخ ندهد اما نباید از الزامات آمادگی و مقابله برای پاسخگویی مناسب در زمان رویارویی با آن غفلت ورزید.
جانشین شهردار در شورای هماهنگی مدیریت بحران افزود: سازمان بهشت زهرا(س) با برخورداری از فضای سبز، معابر مناسب، شبکه آب و برق، مکان مناسبی برای اسکان اضطراری به شمار می آید که باید ابعاد بهره برداری از این ظرفیت نیز مورد بررسی قرار گرفته و تمهیدات لازم برای آن اندیشیده شود.
صادقی افزود: سازمان بهشت زهرا(س) با توجه به حضور در همه صحنه های مهم و همیاری و کمک رسانی به شهروندان آسیب دیده در زلزله و سوانح طبیعی و مهم کشور منبع و مرجع تجربیات گسترده در این زمینه است و لازم است از این تجربیات به نحو شایسته استفاده شود.

 

 

 

 

 

 

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید