| 12/16/2018 - يكشنبه 25 آذر 1397
Menu

خبر

مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا(س) در نشست صمیمی با خبرنگاران و اصحاب رسانه: بهشت‌زهرا(س) نماد مشارکت مردمی است/ توسعه ۵ هکتاری فضای سبز
Created by ravabet1 on 15/08/2018 12:11:33 ب.ظ


صبح دوشنبه 22 مرداد ماه 1397 نشست صمیمی دکتر سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) با خبرنگاران،  اصحاب رسانه و اهل قلم برگزار شد.


مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرا(س) در نشست صمیمی با خبرنگاران و اصحاب رسانه:
بهشت‌زهرا(س) نماد مشارکت مردمی است/ توسعه ۵ هکتاری فضای سبز


صبح دوشنبه 22 مرداد ماه 1397 نشست صمیمی دکتر سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) با خبرنگاران،  اصحاب رسانه و اهل قلم برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، سعید خال در نشست خبری خود با یادآوری اینکه بهشت زهرا(س) در سال 1345 احداث و از تیر ماه 1349 مورد بهره‌برداری قرار گرفت اظهار داشت: بهشت زهرا(س) یک شهر بزرگ و قطب فرهنگی شهر تهران محسوب می‌شود. یک میلیون و 300 هزار نفر از اموات و 2500 نفر از مشاهیر و بزرگان سرزمین و همچنین 30 هزار شهید گلگون‌کفن و 4 هزار شهید گمنام در بهشت زهرا دفن شده‌اند.
خال با بیان اینکه رسانه‌ها رکن چهارم دموکراسی هستند اضافه کرد: ما ملزم به پاسخگویی به رسانه‌ها هستیم و بر این موضوع تأکید داریم اما انتظاری که از رسانه‌ها داریم که حداقل انصاف را رعایت کنند. از 15 مهرماه سال 96 که بنده به‌عنوان مدیر جدید این سازمان منصوب شدم اقداماتی در بخش‌های مختلف از جمله عمرانی، فرهنگی و ... صورت گرفته است. بهشت زهرا(س) به‌عنوان سازمانی محسوب می‌شود که زیرمجموعه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران است به‌طوری که یک لحظه این سازمان تعطیلی ندارد و مانند ساعت کار می کند و در روزهای تاسوعا،‌ عاشورا و ایام نوروز به مراجعین سرویس می‌دهد.
خال ادامه داد: همچنین سازمان بهشت زهرا(س) در روزهای سخت و دشوار کنار مردم بوده است به‌طوری که در زلزله سال گذشته کرمانشاه نیروهای این سازمان به کرمانشاه اعزام شدند و اقداماتی را برای دفن هموطنان انجام دادند.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با اشاره به شعار افشانی شهردار تهران با عنوان شهر زیست‌پذیر، شهروند مشارکت‌پذیر، گفت: تلاش می‌شود که مراجعین در بهشت زهرا(س) خدمات قابل قبولی را دریافت کنند و به همین منظور به انجام تمام برنامه‌ها نظارت کافی وجود دارد. در حال حاضر ظرفیت پذیرش روزانه بهشت زهرا در شرایط عادی به 240 نفر رسیده است و این در حالیست که روزانه 85 مراسم در بهشت زهرا(س) برگزار می‌شود که برای هر یک از مراسم‌ها 20 هماهنگی با بخش‌های مختلف در سازمان صورت می‌پذیرد.
خال همچنین گفت: یکی دیگر از اقدامات بهشت زهرا(س) اجرای پروژه‌های عمرانی در سازمان به‌صورت وسیع است که در طول سال 25 هزار قبر برای دفن اموات استفاده می‌شود و این در حالیست که طبق برنامه‌ریزی سالانه بیش از 40 هزار قبر در سازمان بهشت زهرا(س) احداث می‌شود.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) درباره حجم عملیات عمرانی در سازمان بهشت زهرا گفت: بهشت زهرا(س) 750 هکتار وسعت دارد که کارهای عمرانی بسیاری در آن انجام می‌شود که از جمله می‌توان به بازسازی سرویس‌های بهداشتی در حد مطلوب و اجرای زیرساخت‌های مورد نظر از جمله روشنایی‌ها اشاره کرد.
وی همچنین راجع به اقدامات صورت‌گرفته از سوی سازمان بهشت زهرا(س) در حوزه ترافیکی شهری گفت: راه‌اندازی مرکز کنترل ترافیک شهر تهران در بهشت زهرا یکی از اقدامات مؤثری بود که مورد توجه شهروندان نیز قرار گرفته و رضایت کامل را نسبت به آن دارند، ضمن اینکه اقدامات دیگری نیز در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی صورت پذیرفته است.
خال ادامه داد: هم‌اندیشی در جهت نظم و انضباط و امنیت روانی در سازمان بهشت زهرا(س) و برگزاری جلسات متعدد با بخش‌های مختلف از جمله نیروی انتظامی، پلیس راهور و سازمان‌های مختلف بخش دیگری از برنامه‌های سازمان بهشت زهرا(س) در 10ماهه گذشته عنوان می‌شود.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه سازمان بهشت زهرا(س) در مراسم اربعین نیز بحث اسکان زائرین را در کربلا به‌عهده داشته است گفت: این سازمان ظرفیت‌های بالقوه‌ای را در بخش‌های مختلف دارد و تلاش می‌شود این ظرفیت‌ها در اختیار بخش‌های مختلف قرار بگیرد، ضمن اینکه تفاهمنامه‌هایی با مراکز دانشگاهی جهت ارائه پایان‌نامه دانشجویان در این بخش به امضا رسیده است.
وی برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای آتش‌نشان، تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم،‌ توزیع پکیج‌های چندجانبه برای شهروندان و همچنین تمهیدات ویژه برای ورود و خروج شهروندان در هفته پایانی سال گذشته را از دیگر برنامه‌های سازمان بهشت زهرا(س) دانست و اضافه کرد: طبق آمار 3 الی 5 میلیون نفر در هفته پایانی سال 96 به بهشت زهرا مراجعه کردند و در این زمینه با هماهنگی پلیس راهور توانستیم یکی از بهترین سال‌های بهشت زهرا(س) را رقم بزنیم. برگزاری مراسم‌های دهه فجر، برگزاری آیین پنجشنبه و جمعه آخر سال،‌ توزیع محصولات فرهنگی از دیگر برنامه‌های این سازمان است.
وی با توجه به برنامه‌ریزی سازمان بهشت زهرا(س) در خصوص مرگ‌آگاهی و مرگ‌اندیشی گفت: ما اعتقاد داریم مرگ پایان نیست و آغازی است و اگر اعتقاد داشته باشیم زندگی زیباتر می‌شود.
خال همچنین به حضور پرسنل سازمان بهشت زهرا در برنامه‌های صدا و سیما و توضیحات آنها در خصوص نحوه فعالیتشان در این سازمان اشاره کرد و گفت: ما تلاش کردیم طی 10ماهه گذشته منزلت اجتماعی را افزایش دهیم ضمن اینکه برنامه‌های ویژه‌ای را نیز در گلزار شهدا برگزار کردیم که از آن جمله می‌توان به اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی در قطعات شهدا و همچنین راه‌اندازی 10 ایستگاه صلواتی با همکاری شهروندان اشاره کرد.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با ابراز این جمله که بهشت زهرا نماد مشارکت مردمی است گفت: در این دوره از بازنشستگان بهشت زهرا(س) که طی سال‌های گذشته تلاش بسیاری را کرده‌اند تجلیل به‌عمل آمد ضمن اینکه انتقال تجربیات بهشت زهرا(س) به سایر آرامستان‌های کشور یکی دیگر از برنامه‌های این سازمان محسوب می‌شود.
وی همچنین برگزاری همایش 20 هزار نفری 3سالگان حسینی با همکاری سپاه پاسداران تهران را یادآور شد و گفت: برگزاری نوروزگاه گردشگری تحت عنوان عطر یاس، هوشمندسازی فعالیت‌ها، اسکان دانشجویان در زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب، نامگذاری خیابان‌ها و میادین بهشت زهرا، نظارت تصویری در ساختمان، راه‌اندازی سامانه جامع منابع انسانی، توسعه فضای سبز از دیگر اقدامات سازمان بهشت زهرا در 10ماهه گذشته محسوب می‌شود.
خال با اعلام اینکه سازمان بهشت زهرا در سال گذشته و در زمان بارش برف شدید نیز یک لحظه تعطیل نشد، ادامه داد: در 8 بهمن ماه سال 96، 30 نفر، در 9 بهمن 184 نفر و در دهم بهمن ماه سال 96، 246 نفر در بهشت زهرا دفن شدند و در واقع در 10 بهمن سال گذشته رکورد ثبت متوفی در بهشت زهرا(س) شکسته شد.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده به‌محض مشخص شدن قطعه متوفی پیامکی برای خانواده ارسال می‌شود گفت: این ارسال پیامک می‌تواند به مراجعه‌کنندگان به بهشت زهرا(س) کمک کند تا بدون معطلی به قطعه مورد نظر مراجعه کنند.
وی افزود: متأسفانه طی این مدت نیز برخی از افراد با تکنیک‌های ناجوانمردانه و خبرهای منفی 30 سال پیش بنا داشتند اقدامات سازمان بهشت زهرا(س) را زیر سؤال ببرند اما در این زمینه نیز ناموفق بودند و خوشبختانه مردم نسبت به همه موضوعات آگاهی لازم را پیدا کرده‌اند.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) ابراز کرد: در حال حاضر هر روز در این سازمان کار جدیدی انجام می‌شود و رسانه‌ها می‌توانند در این خصوص نسبت به‌ آگاه‌سازی شهروندان سازمان بهشت زهرا(س) را همراهی کنند.
خال با تأکید بر اینکه ظرفیت سازمان بهشت زهرا(س) تا 5 سال آینده به پایان می‌رسد گفت: از همین امروز باید به‌فکر زمین برای بهشت زهرا(س) باشیم و در حال حاضر الگوی دفن آرامستان یا آرامستان‌های تهران را مورد توجه قرار دهیم و ممکن است از لحاظ کارشناسی در چند نقطه تهران آرامستان داشته باشیم.
وی با تصریح به اینکه سازمان بهشت زهرا و مجموعه شهرداری توان ساخت و احداث و بهره‌برداری بهشت زهرا(س) را دارند اما تأمین زمین آرامستان نیازمند به کمک دولت است گفت: ان‌شاءالله این زمین از سوی دولت در اختیار سازمان بهشت زهرا قرار بگیرد.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) همچنین در خصوص آبیاری فضای سبز این سازمان گفت: در این زمینه نیز از مدیریت آب قطره‌ای استفاده می‌شود ضمن اینکه طرح‌های جدید برداشت آب مد نظر این سازمان قرار دارد.
وی اعلام کرد: قیمت‌های سازمان بهشت زهرا تصویب شده و حداکثر 16 میلیون و حداقل رایگان است ضمن اینکه تمام خدمات از سوی شورای شهر تهران مشخص شده است.
خال در پایان راجع به برخی پروژه‌های شهری که در 10 ماه گذشته از سوی سازمان بهشت زهرا به بهره‌برداری خواهد رسید گفت: راه‌اندازی 50 دستگاه آمبولانس‌های جدید مجهز به برانکاردهای کشویی و طبقاتی برای حمل 4 متوفی و افزایش ظرفیت حمل، تکمیل عملیات احداث دو دستگاه سوله مدیریت بحران، نورپردازی دیواره‌ها و درب‌های ورودی سازمان، ارائه ویلچر به افراد ناتوان و کم‌توان در مجتمع عروجیان، ارسال پیام تسلیت جهت اطلاع‌رسانی محل دفن به بستگان متوفی در مرحله پایان امور اداری پذیرش، از اقدامات و پروژه‌هایی است که در این مدت انجام شده است. 

 

 

 

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید