| 12/19/2018 - چهارشنبه 28 آذر 1397
Menu

خبر

در پژوهشکده سازمان بهشت زهرا(س) برگزار شد: نشست علمی بررسی واقعه عاشورا بر اساس مدیریت ارزش
Created by ravabet1 on 18/09/2018 02:02:58 ب.ظ


نشست علمی بررسی واقعه عاشورا بر اساس مدیریت ارزش با حضور دکتر محسن قدمی استاد مدیریت دانشگاه های کشور، مدیر عامل و مدیران ارشد سازمان بهشت زهرا(س) در پژوهشکده سازمان بهشت زهرا(س) برگزار شد.


در پژوهشکده سازمان بهشت زهرا(س) برگزار شد:

نشست علمی بررسی واقعه عاشورا بر اساس مدیریت ارزش


نشست علمی بررسی واقعه عاشورا بر اساس مدیریت ارزش با حضور دکتر محسن قدمی استاد مدیریت دانشگاه های کشور، مدیر عامل و مدیران ارشد سازمان بهشت زهرا(س) در پژوهشکده سازمان بهشت زهرا(س) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، صبح سه شنبه 27 شهریور ماه 97 در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی نشست علمی بررسی عاشورا بر اساس مدیریت ارزش با حضور دکتر محسن قدمی، دکتر سعید خال  مدیر عامل و مدیران ارشد سازمان بهشت زهرا(س) به منظور شناخت و آگاهی دقیق با ریشه ها و عوامل وقوع حادثه‌ی بزرگ عاشورا برگزار شد.
در ابتدای ای نشست دکتر قدمی ضمن بررسی ارزش های جاری و ساری در واقعه عاشورا به بیان نقش سه شخصیت بزرگ عاشورا یعنی امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل عباس و حضرت زینب(س) پرداخت و ویژگی بارز هر کدام را به فراخر تأثرشان در واقعه عاشورا رهبری، شجاعت، شهامت نام برد و اذعان داشت: درک واقع بينانه و استخراج(پيام ها و عبرت ها) مستتر در نهضت هاي فراگير مستلزم نگرش و بينش تاريخي اي است که تبيين گر نهضت و هسته اصلي قيام باشد. نهضت عاشورا نيز به مثابه يک قيام تحول ساز در بستر تاريخ مبتني بر نظام انديشه اي و تحليلي امام حسين(ع) به وقوع پيوست اين قيام هدفمندي خلقت و آفرينش، باور به عليت در حوادث در کنار به رسميت شناختن نقش اراده و اختيار انساني در ايجاد تغييرات و مسووليت ديني در قبال حوادث و نگرشي يکپارچه نسبت به شناخت و تعريف " قدرت رهبری" به عنوان بخشي از حق و فهمي تاريخ ساز از حضور در هستي براي انسان را نشان مي دهد.
وی افزود: ایستادگی و مقاومت و شکیبایی امام حسین(ع) و یاران خالص و متحد و مصمم و فداکار و اهل بصیرت در کنار روحیه شهادت طلبی برای رسیدن به اهداف نهایی جامعه اسلامی هم جزء عوامل اساسی در رهبری امام حسین(ع) در واقعه عاشورا است که همین مسأله بیان گر تفاوت های رهبری و مدیریت برای رسیدن به یک هدف می شود.

 

 

 

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید