| 12/19/2018 - چهارشنبه 28 آذر 1397
Menu

خبر

هشتمین زنگ دانش‌آموز شهید در بهشت زهرا نواخته شد
Created by ravabet1 on 23/09/2018 04:10:35 ب.ظ


هشتمین زنگ دانش‌آموز شهید با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، محمدعلی افشانی شهردار تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) هشتمین زنگ دانش‌آموز شهید در بهشت زهرا (در سالن دعای ندبه) نواخته شد.


هشتمین زنگ دانش‌آموز شهید در بهشت زهرا نواخته شد

هشتمین زنگ دانش‌آموز شهید با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، محمدعلی افشانی شهردار تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) هشتمین زنگ دانش‌آموز شهید در بهشت زهرا (در سالن دعای ندبه) نواخته شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، در این مراسم که خانواده معظم شهدا، روحانیون و مسئولان بنیاد شهید و جمعی از معلمان نیز حضور داشتند، سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) در هشتمین مراسم زنگ دانش‌آموز شهید اظهار کرد: این مراسم تبدیل به الگویی در کشور شده به طوریکه در سایر مناطق کشور نیز چنین مراسمی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به ارائه خدمات به خانواده‌های معظم شهدا اظهار کرد: سازمان بهشت زهرا(س)  خدمترسانی به خانواده شهدا را وظیفه خود می‌داند و در این زمینه اقداماتی را انجام داده است.
مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) گفت: مراسم زنگ دانش‌آموز شهید در 7 سال گذشته نیز با همکاری شهرداری تهران، وزارت آموزش و پرورش، بنیاد شهید و همچنین سازمان بهشت زهرا برگزار شده است.
‌سید محمدعلی افشانی نیز در این مراسم  اظهار کرد: ابتدا به مناسبت شهادت جمعی از هموطنان عزیز که مظلومان در یک حادثه تروریستی در اهواز را  تسلیت عرض می‌کنم.
وی با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: اول مهر ماه را به دانش‌آموزان، دانشجویان، اساتید و والدین و معلمان تبریک عرض می‌کنم و به همه مادران بزرگوار شهدا که در این مراسم حضور دارند خاضعانه خوشامد عرض می‌کنم و از حضور آنها در این مراسم قدردانی می‌کنم.
شهردار تهران خاطر نشان کرد: در هفته دفاع مقدس قرار داریم. هفته‌ای‌ که یادآور رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌ها، ایثار و فداکاری‌های شهدا برای حفظ دین و سرزمین بود. روزی که جنگ آغاز شد ما در وضعیت مناسبی قرار نداشتیم و سازمان ارتش ما از هم‌گسیخته بود و سپاه و بسیج نیز هنوز به شکل مناسب سازماندهی نشده بودند و دشمن نیز از همه جا و با حمایت قدرت‌های جهانی به کشور ما حمله کرده بود اما در همان شرایط شاهد ایثار و فداکاری جوانان بودیم.
وی تصریح کرد: علیرغم اینکه ما در آن مقطع نیروی نظامی آماده نداشتیم اما بعد از یک سال دشمن را به جای خود نشاندیم و در ادامه نیز هر روز شاهد فتوحات دیگری در کشور بودیم تا سرانجام خاک ایران آزاد شد و این اقدام به همت از خودگذشتگی فرزندان این سرزمین بود به طوریکه فرزندان این مرز و بوم از خودگذشتگی نشان دادند و همه چیز را برای دیگران خواستند و ملت ایران سربلند و پیروز شد.
شهردار تهران ادامه داد: همه کسانی که امروز در این جامعه در آسایش و آرامش قرار دارند باید بدانند این نعمتی است که به پاس خون شهداست و دشمن نیز هر روز توطئه‌ای می‌کند تا این آرامش و آسایش را خدشه‌دار کند.
مهندس افشانی در پایان با اشاره به اینکه شهرداری تهران همواره خود را مدیون شهدا می‌داند گفت: آزادی و آسایش امروز را مدیون شهدا هستیم و باید به این موضوع توجه داشته باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید