| 12/19/2018 - چهارشنبه 28 آذر 1397
Menu

خبر

تقدیر تنها دختر ننه علی از مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) به پاس یک سال خدمت صادقانه به خانواده شهدا
Created by ravabet1 on 09/10/2018 02:24:19 ب.ظ


خواهر شهید قربانعلی رخشانی(دختر ننه علی) با حضور در دفتر مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر به پاس یک سال خدمت صادقانه به ویژه خانواده های شهدا تقدیر و تشکر کرد.


تقدیر تنها دختر ننه علی از مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س)
 به پاس یک سال خدمت صادقانه به خانواده شهدا

خواهر شهید قربانعلی رخشانی(دختر ننه علی) با حضور در دفتر مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر به پاس یک سال خدمت صادقانه به ویژه خانواده های شهدا تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، تنها دختر ننه علی ضمن دیدار با دکتر سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام راحل از خدمات صادقانه به شهدا و خانواده های معظم ایشان به ویژه خانواده شهید  قربانعلی رخشانی پسر(ننه علی) و رسیدگی به وضعیت مزار این مادر فداکار تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است ننه علی لقب معروف و مشهور مادری است که مدت ۲۰ سال بصورت شبانه روز در این خانه و در کنار مزار فرزند شهیدش زندگی کرد.
او که فرزندش به دست نوکران حلقه بگوش خاندان منحوس پهلوی (ساواک) به شهادت رسیده است، بعد از اینکه با خبر می‌شود فرزندش به شهادت رسیده و در شهر اهواز دفن گردیده است. راهی شهر اهواز می‌شود و در کنار مزار فرزندش بیتوته می‌کند.
بعد از پیروزی انقلاب به حضرت امام اطلاع می‌دهند که مادری از تهران به اهواز آمده و در کنار مزار فرزند شهیدش زندگی می‌کند، البته بدون هیچ سرپناهی که او را در مقابل گرمای طاقت فرسای جنوب محافظت نماید. به دستور امام(ره) پیکر این شهید از اهواز به بهشت زهرا(س) در تهران منتقل می‌شود.
از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۷۸ننه علی تک و تنها در این اتاقک فلزی زندگی کرد، به گفته دوستان خانه شهید بهشت زهرا(س) تا مدتها این اتاقک، برق نداشت وسیله گرمایشی و سرمایشی نداشت. بعد از سال ۷۸ به دلیل کهولت سن و بیماری جسمی، تنها دخترش او را به خانه خود می‌برد و از آن به بعد هرچند ماه یک بار به زیارت مزار فرزندش می‌آید. اگر به  قطعه ۲۴، نزدیک مزار شهید ۱۳ ساله حسین فهمیده رفته باشید احتمالا مزار این مادر فداکار توجهتان را جلب می‌کند.

 

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید