| 11/15/2018 - پنجشنبه 24 آبان 1397
Menu

خبر

افشانی در جمع کاروان خادم الحسین(ع) شهرداری تهران: پیام آزادگی ملت ما را به جهانیان برسانید/ امروز هم آزادگان جهان از سوی فرصت طلبان آماج تهمت و افترا هستند
Created by ravabet1 on 20/10/2018 12:06:28 ب.ظ


سید محمدعلی افشانی در مراسم “اعزام کاروان خادم الحسین(ع) شهرداری تهران به عتبات عالیات” گفت: با توجه به اینکه راهپیمایی اربعین حسینی یک حرکت بین‌المللی است و از جهان تشیع هر ساله تعداد افراد زیادی برای این مراسم به کشور عراق می‌روند، بر همین اساس شهرداری تهران نیز برابر وظایف محوله خدماتی را به زائرین ارائه می‌کند.


افشانی در جمع کاروان خادم الحسین(ع) شهرداری تهران:
پیام آزادگی ملت ما را به جهانیان برسانید/
امروز هم آزادگان جهان از سوی فرصت طلبان آماج تهمت و افترا هستند

 

سید محمدعلی افشانی در مراسم “اعزام کاروان خادم الحسین(ع) شهرداری تهران به عتبات عالیات” گفت: با توجه به اینکه راهپیمایی اربعین حسینی یک حرکت بین‌المللی است و از جهان تشیع هر ساله تعداد افراد زیادی برای این مراسم به کشور عراق می‌روند، بر همین اساس شهرداری تهران نیز برابر وظایف محوله خدماتی را به زائرین ارائه می‌کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س) به نقل از شهرنوشت، وی افزود: در راستای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی، وزارت کشور ستادی را تشکیل داده است که در آن هر یک از دستگاه‌های مرتبط وظایفی را بر عهده دارند. بخشی از این وظایف بر عهده خدمات شهری است که مسئولیت آن به شهرداری‌های کشور از جمله شهرداری تهران سپرده شده است.
افشانی ادامه داد: شهرداری تهران در مراسم اربعین حسینی اقدام به خدمت‌رسانی به شهروندان کشور و البته سایر زائرین در این مراسم می‌کند. در مراسم راهپیمایی اربعین امسال ۱۳۵۰ نفر از پرسنل شهرداری به شهرهای کربلا، نجف و کوفه اعزام می‌شوند. خوشبختانه امسال با حمایت شورای اسلامی شهر تهران به ویژه ریاست کمیسیون فرهنگی شورا مراسم اربعین همچون سال‌ های گذشته گسترده و بر اساس مصوبه شورا برگزار خواهد شد. وی درباره هزینه برگزاری این مراسم گفت: قطعا بر مبنای اعتبار مصوب شورای شهر تهران اقدام خواهیم کرد البته میزان هزینه نهایی در پایان مراسم به اطلاع مردم خواهد رسید. افشانی سپس با تبریک به زائران حسینی به دلیل توفیق زیارت حرم امام حسین(ع) گفت: شما نمایندگان ایرانیان و میهمان اباعبدالله و شهدای کربلا و میزبان زائران آن شهیدان هستید و باید آداب میزبانی و میهمانی را به جای آورید. وی یکی از درس های عاشورا را آزادگی دانست و عنوان کرد: امام حسین(ع) پیشوای آزادگان جهان است و فرزند امیرالمومنین است که در نهج البلاغه می فرماید: عبادت از ترس جهنم، عبادت بردگان است. عبادت آن ها که با هدف بهشت است هم عبادت تجار است، اما عبادتی شایسته است که به خاطر خدا است که این عبادت آزادگان است.
شهردار تهران خطاب به زائران حسینی درخواست کرد: در تمام مسیر پیام آزادگی ملت ما را به جهانیان برسانید، ملت ما در جهان به آزادگی مشهور است و یکی از دلایل شیعه بودن ایرانیان داشتن روح آزادگی است، به همین دلیل اعراب ما را "بنی الاحرار" خطاب می¬کردند.
افشانی ادامه داد: بر همین اساس ما مقتدای خود را امام حسین (ع) انتخاب کرده ایم که رهبر آزادگان جهان است. جوانان ما نیز در دفاع مقدس به امام حسین(ع) اقتدا کردند و هیچ گاه از دشمن نهراسیدند. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امام حسین(ع) به گردن همه بشریت حق دارد و مولانا که مشخص نیست شیعه یا سنی است، در اشعار بلندی امام حسین(ع) را وصف کرده است.
شهردار تهران در ادامه خطاب به زائران عنوان کرد: سعی کنید در این سفر میهمان و میزبان شایسته ای باشید تا با دستانی پر از این سفر بازگردید. امام حسین(ع) زمانی که می خواست به کربلا برود با آماج تهمت و افترا مواجه بود، به همین دلیل در نامه ای به بردارش نوشت که سفرش برای اصلاح امور امت جدش است و برای امر به معروف و نهی از منکر این کار را می کند نه پیروی از هوای نفس.
به گفته افشانی امروز هم آزادگان جهان از سوی فرصت طلبان آماج تهمت و افترا هستند. وی در پایان بر درس آموزی از فداکاری و ازخودگذشتگی مکتب عاشورا تاکید کرد و گفت: شهیدان با بذل خون خود جامعه را از گمراهی درآورده اند و به سوی خوشبختی و سعادت رهنمون کردند، امیدوارم ما نیز پیروان واقعی آن بزرگوار نه تنها در حرف و سخن که در عمل باشیم.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از اعزام داوطلبانه هزار و 350 نفر از کارکنان شهرداری به کشور عراق برای برگزاری مراسم اربعین خبر داد.
در ابتدای این مراسم مجتبی یزدانی ضمن ارائه گزارشی کوتاه از روند فعالیت های این معاونت برای اعزام کارمندان شهرداری به مراسم اربعین حسینی گفت: از 3 ماه پیش جلساتی در راستای انجام هماهنگی های لازم برای برگزاری مراسم انجام شده است و کارمندان شهرداری علاوه بر استقرار در نقاطی از کشور عراق در مرزهای شلمچه، چزابه و مهران حضور دارند و به هم وطنان خدمات ارائه می دهند.
وی افزود: امسال تمام افرادی که از طرف شهرداری به این مراسم اعزام شده اند، به صورت داوطلبانه و با عشق و علاقه به این مراسم می روند.
 همچنین در این مراسم رضا عبدلی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران در گزارشی اعلام کرد که حدود هزار و 350 نفر از کارمندان شهرداری در مراسم اربعین امسال وظیفه خدمات رسانی به زائران را بر عهده دارند که 300 نفر از این افراد در نجف، 100 نفر در کوفه و 650 نفر در کربلا حضور خواهند داشت.
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در مراسم اربعین حسینی شهروندانی از حدود 50 کشور شرکت می کنند و همگی یاد و خاطره حسین بن علی (ع) که بزرگ مرد آزادگی و مظلومیت است را در جهانی که برخی در آن از جنگ و خونریزی سخن می گویند، فریاد می زنند.
محمدجواد حق شناس در ادامه مراسم اعزام کاروان خادم الحسین(ع) شهرداری تهران به عتبات عالیات خطاب به زائران حسینی گفت: امروز یکی از روزهای به یادماندنی و ماندگار برای شما و شهرداری تهران است؛ روزی که نزدیک به هزار و 350 نفر از اعضای شهرداری که به صورت داوطلب و به قید قرعه انتخاب شده اند، عازم سفری می شوند که هر کسی شایستگی و لیاقت آن را ندارد. وی ادامه داد: همه شما ویزای حضور در کربلا را از "اباعبدالله" دریافت کرده اید و عاشقانه در مراسمی گام نهاده اید که بزرگ ترین مراسم مذهبی در دنیا است. شاید مراسم حج زمانی تعجب جهانیان را برمی انگیخت، اما اربعین حسینی نشان داد که دلدادگان حسینی اعم از کودک، نوجوان، افراد سالخورده، زن و مرد مراسمی می آفرینند که در آن علاوه بر شیعیان، پیروان سایر ادیان الهی نیز در آن شرکت می کنند. حق شناس گفت: در مراسم اربعین حسینی شهروندانی از حدود 50 کشور شرکت می کنند و همگی یاد و خاطره حسین بن علی(ع) که بزرگ مرد آزادگی و مظلومیت است را در جهانی که برخی در آن از جنگ و خونریزی سخن می گویند، فریاد می زنند.
گفتنی است این مراسم با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران، معاونین شهردار تهران، شهرداران مناطق و مدیران سازمان ها و نهادهای زیر مجموعه شهرداری تهران و همچنین سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.


 

 

 

 

 

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید