| 11/15/2018 - پنجشنبه 24 آبان 1397
Menu

خبر

در راستای هوشمندسازی فرآیند خدمات رسانی آرمستان ها در مشهد مقدس صورت گرفت: بازدید نمایندگان دفتر استفتائات مقام معظم رهبری و دفاتر مراجع عظام تقلید از دستگاه مکانیزه تطهیر متوفی
Created by ravabet1 on 22/10/2018 02:21:43 ب.ظ


جمعی از نمایندگان دفتر استفتائات مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید و همچنین مدیران آرامستان های کشور از نزدیک به بررسی دستگاه مکانیزه تطهیر متوفی در آرامستان بهشت رضا(ع) مشهد مقدس پرداختند.


در راستای هوشمندسازی فرآیند خدمات رسانی آرمستان ها در مشهد مقدس صورت گرفت:
بازدید نمایندگان دفتر استفتائات مقام معظم رهبری و دفاتر مراجع عظام تقلید از دستگاه مکانیزه تطهیر متوفی

 

جمعی از نمایندگان دفتر استفتائات مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید و همچنین مدیران آرامستان های کشور از نزدیک به بررسی دستگاه مکانیزه تطهیر متوفی در آرامستان بهشت رضا(ع) مشهد مقدس پرداختند.
به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، در راستای دستیابی به اهداف سازمان آرامستان ها در خصوص هوشمندسازی و ارائه خدمات به شهروندان، جلسه بررسی شرعی و فقهی دستگاه مکانیزه تطهیر متوفی با حضور جمعی از نمایندگان دفتر استفتائات مقام معظم رهبری و دفاتر مراجع عظام تقلید و مدیران عامل آرامستان¬های بهشت زهرا(س) تهران و تبریز در آرامستان بهشت رضا(ع) مشهد مقدس برگزار گردید.
در این بازدید که مدیران عامل آرامستان های تهران و تبریز نیز حضور داشتند، ضمن بازدید از آرامستان بهشت رضا(ع) با حضور در مزار شهدا و علمای مدفون با نثار گل و قرائت فاتحه یاد آنان را گرامی داشتند.
در این جلسه دکتر کاظمی معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد با اشاره به برخی حوادث طبیعی و غیر طبیعی به ویژه فاجعه منا و مسئولیت سنگین آرامستان ها در کنار فعالیت های روزانه و خدمات رسانی به شهروندان داغدارگفت: تنها، حضور و کمک های نیروهای داوطلب در قالب طرح طاهرین و کانون تطهیرکنندگان داوطلب باعث کاهش این بار سنگین در سازمان آرامستان ها گردیده است و البته این کافی نیست وبا در نظر گرفتن شرایط فوق و نیز کاهش سختی کار تطهیرکنندگان  با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد مقدس دستگاهی آماده شده و در چند مرحله مورد بازدید علما از قم قرار گرفته است.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین فلاح زاده موسس و مدیر موسسه موضوع شناسی احکام فقهی با اشاره به خدماتی که آرامستان ها به شهروندان ارائه می دهند که عملی واجب کفائی است و حوادث طبیعی مانند فاجعه زلزله بم گفت: در عصر امروز می توان با استفاده از فناوری و تکنولوژی تا حدی که صدمه ای به مسائل شرعی نزند از دستگاه مکانیزه و تکنولوژی روز  استفاده نمود.
وی افزود: در ساخت این دستگاه تطهیر اموات از طراحی تا رفع اشکالات نیز باید نظارت دقیق انجام شود تا اطمینان از رعایت موازین شرعی حاصل شود.
در ادامه جلسه کارشناسان و متخصصین امور شرعی ضمن بازدید دستگاه از نزدیک و تست آن به بیان نظرات و دیدگاه های خود در جهت بهبود دستگاه پرداختند و مقرر شد مشکلات و ابهامات موجود برای بازدید بعدی رفع شود.
لازم به ذکر است این دستگاه با توجه به تکنولوژی بکار رفته در آن می تواند باعث سرعت عمل در امر تطهیر، صرفه جویی در مصرف آب و تکریم بیشتر میت گردد و با توجه به حضور سازمان آرامستان ها در کارگروه های بحران بعنوان متولی امور شرعی اموات می تواند موجب تسریع انجام عمل شرعی تطهیر درمواقع بحرانی درکشور گردد.
در ابتدای این جلسه دکتر سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س)و شهردار حرم مطهر امام راحل که به عنوان مدعو در جلسه حضور داشت ضمن ارائه گزارشی جامع از وضعیت دفن و خدمات رسانی بزرگترین آرامستان کشور پرداخت و از تجربیات بهشت زهرا(س) در مواقع بحرانی به ویژه حضور و خدمات رسانی در زلزله های بم و کرمانشاه گزارش کاملی ارائه کرد.


بازدید مدیرعامل و معاونین سازمان بهشت زهرا(س) از سازمان فردوس های مشهد مقدس

دکتر سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر امام راحل به همراه معاونین از سازمان فردوس های مشهد مقدس بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، در این بازدید که با هدف تبادل تجربیات انجام شد، مدیرعامل و معاونین سازمان بهشت زهرا(س) از قطعات جاری، سالن های تطهیر، سالن انتظار و تکنولوژی تبدیل انرژی های تجدید پذیر و نوبتزدید و در خصوص موارد مورد علاقه دو طرف گفت و گو کردند.

 

 

 

 

 

 

 

print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید