پرش به محتوای اصلی
12/10/2019 - سه شنبه 19 آذر 1398

در دیدار مدیرکل ثبت احوال تهران با مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) مطرح شد: تداوم همکاری ها در جهت رفاه حال شهروندان

1398/5/9 1129 بهشت زهرا rating
image

عبداله مقصودی فر مدیرکل ثبت احوال استان تهران و سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر امام(ره) با هدف تداوم همکاری ها در جهت رفاه حال شهروندان دیدار و گفت و گو کردند.

در دیدار مدیرکل ثبت احوال تهران با مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) مطرح شد:
تداوم همکاری ها در جهت رفاه حال شهروندان

   عبداله مقصودی فر مدیرکل ثبت احوال استان تهران و سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر امام(ره) با هدف تداوم همکاری ها در جهت رفاه حال شهروندان دیدار و گفت و گو کردند.
  به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، سعید خال در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به تاریخچه 40 ساله همکاری سازمان بهشت زهرا(س) و ثبت احوال گفت: سازمان بهشت زهرا(س) در سال 1349 تأسیس شد و ثبت احوال تنها 4 سال بعد یعنی در سال 1353 در بهشت زهرا(س) مستقر شد و در 1/1/1353 اولین گواهی فوت توسط دفتر ثبت احوال مستقر در سازمان بهشت زهرا(س) را صادر کرد.
   مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) تصریح کرد: تولد و مرگ 2 پدیده ی بشری است که" دیر یا زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد" و برای همه یکسان است و نکته جالب  توجه اینکه ؛ از وظایف اصلی ثبت احوال نیز ثبت رویدادهایی چون تولد و مرگ است.
سعید خال افزود: با توجه به ماهیت اصلی کار بهشت زهرا(س) که رتق و فتق اموات مسلمین است و این کار بدون وقفه و بدون تعطیلی به بهترین شیوه ممکن و با جلب رضایت حداکثری شهروندان در حال انجام است و ثبت احوال 60 هزار متوفی در سال و لازمه ی ثدقت نظرو  نظم خاص در سیستم ثبت احوال  و همچنین منظم کا کردن سازمان بهشت زهرا(س) است که این دو در کنار هم معنا پیدا میکند.
  مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) ادامه داد: از این رو نزدیکترین سازمانی که با بهشت زهرا(س) همکاری دارد ثبت احوال است و سازمان بهشت زهرا(س) و سازمان ثبت احوال با بهره‌گیری از ظرفیت های مشترک سالیان سال است که در کنار هم در این مکان مقدس به مردم خدمت رسانی میکنند.
 در ادامه این دیدار عبداله مقصودی فر مدیر کل ثبت احوال استان تهران نیز ضمن تشکر از برگزاری این جلسه گفت: سازمان ثبت احوال کشور در سوم دی ماه 1297 شروع به کار کرد و تا قبل از آن ثبت وقایع حیاتی از جمله ولادت و وفات براساس اعتقادات مذهبی و سنت های رایج در کشور به عمل می آمد.
   مدیر کل ثبت احوال استان تهران ادامه داد: همچنین بعد از تأسیس بهشت زهرا(س) و با استقرار ثبت احوال در این مکان اولین برگه فوت در اول فروردین ماه 1353 در بهشت زهرا(س) سند خورد و تا امروز با توجه به همکاری ها و نزدیکی دو سازمان ادامه پیدا کرده است.
مقصودی فر افزود: با توجه به مراجعات گسترده و جلوگیری از رفت و آمد های درون شهری از نیمه ی دوم سال1388 سیستم ثبت از شکل دستی به سیستمی تغییر کرد و با این کار دیگر نیاز به مراجعه حضوری برای دریافت گواهی فوت نمی باشد و از طریق سایت ثبت احوال برگه گواهی فوت صادر می شود.
گفتنی است در پایان این دیدار از آقایان اسماعیل کار گزار سال 1368-1374 ، حسین رحیمی سال 1374-1376، قاسم بازرگان سال 1376-1378 ، هرمز منتظری سال 1378-1381 ، حسین جلالی اردستانی سال 1381-1387 و حسن اصلانی منش از سال 1387 تا کنون که عهده دار مسئولیت سال های گذشته دفتر ثبت احوال  مستقر در سازمان بهشت زهرا(س) بوده اند، توسط سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و مقصودی فر مدیر کل ثبت احوال استان تهران  تقدیر و تشکر شد.

 

 

 

 

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.