پرش به محتوای اصلی
07/07/2020 - سه شنبه 17 تير 1399

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران: سازمان بهشت زهرا(س) خط مقدم مواجهه با کرونا در حوزه مدیریت شهری است

1399/4/4 112 بهشت زهرا rating
image

رئیس سازمان بازرسی شهردرای تهران با بیان اینکه ویروس کرونا شرایط ویژه ای را در همه حوزه ها ایجاد کرد گفت: سازمان بهشت زهرا(س) خط مقدم مواجهه با این ویروس در حوزه مدیریت شهری بود و توانست با مدیریت صحیح، فضایی آرام را برای مردم به ویژه خانواده متوفیان ایجاد نماید.

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران:
سازمان بهشت زهرا(س) خط مقدم مواجهه با کرونا در حوزه مدیریت شهری است


رئیس سازمان بازرسی شهردرای تهران با بیان اینکه ویروس کرونا شرایط ویژه ای را در همه حوزه ها ایجاد کرد گفت: سازمان بهشت زهرا(س) خط مقدم مواجهه با این ویروس در حوزه مدیریت شهری بود و توانست با مدیریت صحیح، فضایی آرام را برای مردم به ویژه خانواده متوفیان ایجاد نماید.
به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، مسعود حمزه ای رئیس سازمان بازرسی به همراه معاون خدمات شهری سازمان طی حضور در سازمان بهشت زهرا(س) مدیر عامل این سازمان دیدار و در جریان فعالیت های آرامستان قرار گرفت.
حمزه ای کار در مجموعه بهشت زهرا(س) را خداپسندانه، بزرگ و شایسته تقدیر دانست و اظهار داشت: از منظر شهرسازی آرامستان ها نقش دو گانه ای در شهرها دارند. از یک سو شاخصه یک شهر، داشتن آرامستان مستقل و مرتبط با خود است و از سوی دیگر، امکان استقرار آرامستان ها در محدوده شهری وجود ندارد و محل دفن اموات عمدتا در حریم شهر است. البته بهشت زهرا(س) توانسته علاوه بر قبرستان نقش یک فضای شهری را نیز داشته باشد که این موضوع ارزشمند بوده و می تواند در فرهنگ آوردن آرامستان ها به داخل شهرها هم کمک کند.
وی با اشاره به گستردگی شهر تهران از لحاظ موقعیت شهری و جغرافیایی و همچنین حجم بالای جمعیت پایتخت، گفت: دوران کهنسالی بهشت زهرا(س) فرا رسیده و فضای این مکان تقریبا تکمیل شده است، لذا مکان یابی نقطه جدید جهت دفن اموات جزو دغدغه های اصلی مدیران شهری است.
 رئیس سازمان بازرسی موضوع کرونا و نقش سازمان بهشت زهرا(س) در این ایام را مورد توجه قرار داد و افزود: ویروس کرونا بحرانی بود که شرایط ویژه ای را در همه عرصه ها بر کشور تحمیل کرد. در ابتدای شیوع کرونا علی رغم آنکه تصور می شد بهشت زهرا(س) یکی از پرحاشیه ترین مکان ها در شرایط کرونایی باشد اما این سازمان به عنوان خط مقدم مواجهه با این ویروس در حوزه شهری شناخته شد و با مدیریت صحیح توانست فضایی آرام را برای مردم به ویژه خانواده متوفیان ایجاد نماید.
سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) نیز با بیان اینکه بازرسی به عنوان یک نهاد نظارتی همواره یار و همراه حوزه های اجرایی بوده است، تاکید کرد : نوع ارتباط ما با سازمان بازرسی و به طور ویژه معاونت خدمات شهری این سازمان ارتباطی مسئولانه، تعاملی و با نگاه کارشناسی بوده است و هدف و نقطه مشترک دو مجموعه تبادل نقطه نظرات در راستای بهبود شرایط و اصلاح رویه هاست.
خال با بیان اینکه سازمان بهشت زهرا(س) در آستانه 50 سالگی قرار دارد، خاطرنشان کرد: بسیاری از تحولات فرهنگی، اجتماعی و تاریخی کشور در این محل اتفاق افتاده است که حضور و سخنرانی حضرت امام خمینی(ره)، اقامه اولین نماز جمعه و مزین شدن این مکان به شهدای جنگ تحمیلی از جمله آنهاست.
در ادامه مسعود حمزه ای رئیس سازمان بازرسی به همراه سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و جمعی از معاونان و مدیران دو مجموعه با حضور در مجتمع عروجیان از نزدیک در جریان روند خدمات رسانی به خانواده های متوفیان به ویژه متوفیان کرونا قرار گرفت و با پرسنل سالن های تطهیر دیدار و گفتگو کرد.
در پایان رئیس سازمان بازرسی و مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) به همراه جمعی از معاونین و مدیران با حضور در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) با اهدا گل و قرائت فاتحه به مقام والای شهیدان ادای احترام کردند.