پرش به محتوای اصلی
01/23/2021 - شنبه 4 بهمن 1399

در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) صورت گرفت: مراسم رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب "مربع‌های قرمز"

1399/6/30 231 بهشت زهرا rating
image

متن تقریظ رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «مربع‌های قرمز» خاطرات حاج حسین یکتا درقطعه شهدای گمنام  گلزار شهدای بهشت زهرا (س) منتشر شد.


در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) صورت گرفت:
مراسم رونمایی از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب "مربع‌های قرمز"

  متن تقریظ رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «مربع‌های قرمز» خاطرات حاج حسین یکتا درقطعه شهدای گمنام  گلزار شهدای بهشت زهرا (س) منتشر شد.
 همزمان با آغاز چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، نهمین مراسم پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت به همراه مراسم رونمایی از تقریظ مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «مربع‌های قرمز»، شامگاه امروز، شنبه 29 شهریور با حضورخانواده های معظم شهدا و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در قطعه شهدای گمنام گلزار شهدای بهشت زهرا(س) تهران برگزار شد.
در این مراسم از تقریظ رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «مربع‌های قرمز» رونمایی شد. این کتاب به قلم زینب عرفانیان به رشته تحریر درآمده است.
متن تقریظ رهبر انقلاب اسلامی بر این کتاب که روایتی از خاطرات شفاهی حاج حسین یکتا در دوران دفاع مقدس و به قلم خانم زینب عرفانیان است، بدین شرح است:


بسمه‌تعالی


بسیار شیرین و جذاب نوشته شده است. ردپای چانه‌گرمیهای آقای حاج حسین یکتا در آن آشکار است. ظرافتهای برخاسته از ذوق و قریحه‌ی لطیف که در سراسر کتاب گسترده است، میتواند از نویسنده‌ی خوش قلم و چیره دست کتاب باشد و میتواند هم دُرافشانیهای راوی باشد. نقطه‌ی برجسته‌ی کتاب، یاد شهیدان و یاد حال و حضور ملکوتی آنان پیش از شهادت است که حقاً بسیار خوب تصویر شده است. ارادت راوی به مرحوم آقای حاج میرزا علی احمدی میانجی هم برای من جالب بود. آن مرحوم را حدود شصت سال به علم و تقوا و ورع می‌شناختم و به من لطف داشت. این کتاب ظاهراً چند روز پیش رونمائی شده است. برای من چندی پیش از این فرستاده بود و تماماً مطالعه شد.