پرش به محتوای اصلی
03/05/2021 - جمعه 15 اسفند 1399

تجدید میثاق مدیران شهری تهران با آرمان های حضرت امام خمینی(ره) شهردار تهران: علت موجده انقلاب اسلامی وحدت کلمه بود

1399/11/21 68 بهشت زهرا rating
image

به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س) پیروز حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران به همراه جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران ، مدیران شهری و شهرداران مناطق 22 گانه تهران با حضور در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید میثاق کردند.

تجدید میثاق مدیران شهری تهران با آرمان های حضرت امام خمینی(ره)
شهردار تهران: علت موجده انقلاب اسلامی وحدت کلمه بود

  به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س) پیروز حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران به همراه جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران ، مدیران شهری و شهرداران مناطق 22 گانه تهران با حضور در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی تجدید میثاق کردند.
محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در این مراسم که یادگار حضرت امام خمینی(ره) نیز حضور داشت، گفت: در طول 40 سال گذشته دهه های فجر مختلفی را شاهد بوده ایم. دهه فجر همراه با ترور و موشک باران داشته ایم و کمبودهای زیادی را سپری کرده ایم اما همیشه خوشبختانه روحیه امید و مقاومت در مردم زنده بوده و اعتماد بین ملت و حاکمیت یا به صورتی دولت همیشه وجود داشته ولی در دوره کنونی یک مقدار این مسائل هم ضعیف شده و همین باعث می شود که امید مردم کم شود و باید در این جهت تلاش کنیم و مخصوصا در آستانه انتخابات محور قرار بگیرد.
وی تأکید کرد: مهمترین عنصری که در ذهن حضرت امام خمینی(ره) مطرح بوده این است که مردم را پشتوانه بی نظیری برای اعتماد به حاکمیت در نظر می گرفتند و راهی را جز این نمی دانستند؛ چرا که بدون خواست مردم حتی می شود که امکان اجرای احکام الهی هم فراهم نیست و قطعا دیگر امکان تشکیل حکومت وجود ندارد. وقتی مردم پشتوانه ما نباشند، کم کم حکومت ضعیف می شود و همه ارزش هایی که مدنظر انقلاب اسلامی بوده به صورتی انجام نشود.
پیروز حناچی شهردار تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی یکی از نقاط عطف تاریخ معاصر ایران بوده، گفت: پیامبر اکرم(ص) می فرماید که در ایام زندگانی خداوند فرصت هایی در اختیار شما قرار می دهد و تلاش کنید که از این فرصت ها استفاده کنید. تصور کنید اگر روز 21 بهمن ماه 57 حضرت امام مردم را به خیابان ها فرا نمی خواندند، شاید خیلی از مسائل تغییر می کرد. امام از کسانی بود که در بزنگاه های تاریخ دوره معاصر فراوان از این موارد از ایشان می دیدیم.
شهردار تهران افزود: شاید اصلی ترین خصیصه حضرت امام خمینی(ره) استراتژیست بودن ایشان بود. به این معنا که بسیاری از تهدیدهای عظیم کشور را به فرصت تبدیل می کردند؛ چیزی که امروزه تحت عنوان مدیریت استراتژیک از آن نام می بریم. اگر خاطراتمان را مرور کنیم می بینیم کسانی که با جمهوری اسلامی دشمنی می ورزیدند، با این ابتکار عمل ها دائما در موضع غافلگیری قرار می گرفتند. اوج آن را در پذیرش قطعنامه 598 سراغ داریم. تا دو هفته قبل از پذیرش قطعنامه ایشان پیام جنگ تا آخرین نفر و آخرین نفس و آخرین قطره خون را می دادند و دو هفته بعد پذیرش قطعنامه را داشتیم.
حناچی تأکید کرد: عاملی که علت موجده است، علت مبقیه هم هست. علت موجده انقلاب اسلامی ما بر اساس کلام امام، وحدت کلمه و لفظ «همه با هم» بود؛ که همواره از ایشان می شنیدیم. طبیعتا اگر به این مورد بی توجهی کنیم مصداق آیه شریفه خواهیم بود که فرمود با همدیگر نزاع نکنید چون ضعیف می شوید و ابهت شما فرو می ریزد.