پرش به محتوای اصلی
05/11/2021 - سه شنبه 21 ارديبهشت 1400

با حضور رئیس سازمان حج و زیارت و مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) صورت گرفت: رونمایی از یادمان شهدای مکه و منا درسازمان بهشت زهرا(س)

1400/1/25 133 بهشت زهرا rating
image

  یادمان شهدای مناسک حج در مکه و منا تحت عنوان"شهدای حج" به همت سازمان حج و زیارت و همکاری سازمان بهشت زهرا(س) با حضور علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر در بهشت زهرا(س) رونمایی شد.

با حضور رئیس سازمان حج و زیارت و مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) صورت گرفت:
رونمایی از یادمان شهدای مکه و منا درسازمان بهشت زهرا(س)

  یادمان شهدای مناسک حج در مکه و منا تحت عنوان"شهدای حج" به همت سازمان حج و زیارت و همکاری سازمان بهشت زهرا(س) با حضور علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر در بهشت زهرا(س) رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، در ابتدای این مراسم که به منظور رعایت حداکثری پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی بدون شرکت کننده و مدعو و با حضور حداقلی مسئولان صورت گرفت، سعید خال مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: از سال گذشته با هماهنگی ها و کار کارشناسی انجام شده با سازمان حج و زیارت و ارائه طرحی فاخر از سوی این سازمان برای یادبود شهدای حج که مظلومانه به شهادت رسیدند مقرر شد تا المان شهدای حج در منطقه ای  بین حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) و قطعات مطهر شهدا تعبیه شود.
مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) افزود: ساخت این یادمان نمونه ای از همکاری و تعامل سازنده و موثردو سازمان حج و زیارت و بهشت زهرا(س) است که در زمان کوتاه و با طراحی فاخر صورت گرفت.
سعید خال ضمن بیان اینکه بهشت زهرا(س) روزهای سختی را سپری می کند از همکاری و همیاری رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با سازمان بهشت زهرا(س) در بحران 15 ماهه کرونا  قدردانی کرد.
در ادامه علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت ضمن تقدیر و تشکر از همکاری های مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) در اختصاص زمین مناسب در منطقه ای بین حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مزار مطهر شهدا در سازمان بهشت زهرا(س) و همچنین همکاری در ساخت یادمان شهدای مکه و منا گفت: در تهران جای یک المان و یادمان برای این شهدای گرانقدر خالی بود که با هماهنگی های انجام شده با سازمان بهشت زهرا(س) و شهرداری تهران مقرر شد تا این المان در نقطه ای بین حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) که مبدع حج ابراهیمی بودند و قطعات مطهر شهدا در بهشت زهرا(س) تعبیه شود.
علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت افزود: با همکاری بنیاد علمی نخبگان طرح هایی برای این یادبود ارائه شد، که با کار کارشناسی و هماهنگی های صورت گرفته طرح مذکور مورد تأیید قرار گرفت و امروز شاهد رونایی ازآن هستیم.