پرش به محتوای اصلی
09/24/2021 - جمعه 2 مهر 1400

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) در نشست تخصصی کمیته انتقال و تدفین عنوان کرد: داشتن برنامه عملیاتی در حوزه مدیریت بحران مهم و استراتژیک است

1400/4/7 272 بهشت زهرا rating
image


جلسه تخصصی کمیته انتقال و تدفین متوفیان با حضور سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) و سایر اعضاء در محل سازمان بهشت زهرا(س) برگزارشد.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) در نشست تخصصی کمیته انتقال و تدفین عنوان کرد:
داشتن برنامه عملیاتی در حوزه مدیریت بحران مهم و استراتژیک است

 

جلسه تخصصی کمیته انتقال و تدفین متوفیان با حضور سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) و شهردار حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) و سایر اعضاء در محل سازمان بهشت زهرا(س) برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، این جلسه یکشنبه 6 تیرماه 1400 با حضور اعضای کمیته شامل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران، اداره کل دادگستری استان تهران، اداره کل ثبت احوال استان تهران، اداره تشخیص هویت فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، وزارت بهداشت و درمان، اورژانس تهران، جمعیت هلال احمراستان تهران، معاونین و مدیران ارشد سازمان بهشت زهرا(س) برگزارشد.
سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) ضمن اشاره به بحران 16 ماهه کرونا که بحرانی بی سابقه است و مشابه این بحران نداشته ایم، گفت: برنامه ریزی برای مدیریت بحران و تشکیل منظم جلسات کمیته تخصصی انتقال و تدفین متوفیان برای مدیریت شهری مهم و استراتژیک است.
مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) افزود: در 50 سال گذشته سازمان بهشت زهرا(س) بحران های مختلفی از حوادث طبیعی و غیر طبیعی را پشت سر گذاشته است و تجربیات بسیار گرانبهایی در ضمینه مدیریت بحران در مواقع خاص اندوخته است.
سعید خال مدیریت بحران کرونا را بسیار متفاوت با سایر بحران ها دانست و تصریح کرد: تمامی بحران ها کشور در عرض یک روز ، دو روز یا حداکثر هفت روز در حوزه مدیریت اجساد به پایان رسیده است لیکن این بحران بیش از یکسال است که جریان دارد و انتها و پایانی نیز برای آن معلوم نیست .
در ابتدای این جلسه معاون هماهنگی و برنامه ریزی سازمان بهشت زهرا(س) و دبیرکمیته تخصصی انتقال وتدفین به ارائه گزارش اقدامات سازمان در راستای پیشگیری و مدیریت بحران از لحاظ ساختاری، ماشین آلات و آماده سازی نیروی انسانی در شرایط بحرانی پرداخت و خواستار تدوین راهکار اجرایی مدیریت انتقال و تدفین متوفیان با حضور تمامی اعضاء و با تفکیک و تعریف وظایف هرکدام از اعضاء شد.
در ادامه سایر اعضا در خصوص دستور جلسه نظرات کارشناسی خود را بیان کردند.