پرش به محتوای اصلی
10/16/2021 - شنبه 24 مهر 1400

شهردار تهران پس از نواختن یازدهمین زنگ دانش آموز شهید در گلزار شهدای بهشت زهرا(س): آینده درخشانی پیش روی نظام جمهوری اسلامی قرار دارد

1400/7/3 83 بهشت زهرا rating
image
شهردار تهران در آیین نواختن یازدهمین زنگ دانش آموز شهید در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) گفت: آینده درخشانی پیش روی نظام اسلامی قرار دارد و امیدواریم همه رهروان با توفیق شهادت این دنیا را ترک کنند که توفیقی بالاتر از آن وجود ندارد.

شهردار تهران پس از نواختن یازدهمین زنگ دانش آموز شهید در گلزار شهدای بهشت زهرا(س):
آینده درخشانی پیش روی نظام جمهوری اسلامی قرار دارد


شهردار تهران در آیین نواختن یازدهمین زنگ دانش آموز شهید در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) گفت: آینده درخشانی پیش روی نظام اسلامی قرار دارد و امیدواریم همه رهروان با توفیق شهادت این دنیا را ترک کنند که توفیقی بالاتر از آن وجود ندارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، علیرضا زاکانی، شهردار تهران امروز پنجشنبه اول مهرماه در یازدهمین دوره آیین نواختن زنگ دانش آموز شهید (دانش آموزان دیروز، آموزگاران امروز) گفت: شهدا از بین ما نرفته اند و همچنان در میان ما حضور دارند و به تعبیر شهید آوینی آنها زنده اند و ما هستیم که در گرداب دنیا آنگونه غرق شدیم که رفتن را با چشم خود می بینیم.
زاکانی افزود: توفیقی است که برای یازدهمین سال آغاز سال تحصیلی در کنار و در محضر شهیدان رقم می خورد و ما میراث دار این شهیدان هستیم و رسالت های بزرگی را بر عهده داریم.
او ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی مقدس است، چون قریب به بیش از ۱۳۰۰ سال بعد از حادثه عاشورا، امام خمینی (ره) جریان ناب شیعی را که توسط امام حسن (ع) از حکومت جور بنی امیه جدا شده بود را تبدیل به یک حکومت در عصر حاضر کرده و این نظام مبنا و تکیه گاه خود را مکتب اسلام قرار داد.
شهردار تهران اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی از رهبری بهره جست و بر مدار ولایت شکل گرفت که در استمرار خط امامت این توفیق نصیب ملت ایران شد. ما در مسیر شدن و هستن تا امروز شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کردیم. شهدا مقدس و تقدس بخش اند، آنها سبب شدند تا این میراث گرانبها با تقدسی بیشتر به ادامه راه خود بپردازد.
او عنوان کرد: این نظام مقدس است چرا که بر پایه مردم سالاری دینی و اراده مردم شکل گرفته و اهداف بلندی را دنبال می کند. این نظام باید در جهت تحقق اهداف خود مدد شود و مسیر را آنگونه طی کند که نصرت الهی شامل حال همه رهروان شود.
زاکانی اضافه کرد: درباره اینکه تا کجا باید پای این نظام و انقلاب بایستیم باید گفت که وقتی جانمان را فدا کردیم، وظیفه خود را انجام داده ایم و همه سختی ها را باید تحمل کرده و از آن عبور کنیم و با نوکری مردم مسیر پر افتخار شهدا را دنبال کنیم.
او تاکید کرد: آینده درخشانی پیش روی نظام اسلامی قرار دارد و امیدواریم همه رهروان با توفیق شهادت این دنیا را ترک کنند که توفیقی بالاتر از آن وجود ندارد.